Начало / Спорт / 16-годишната шахматистка Гергана Димитрова с отлично представяне при жените

16-годишната шахматистка Гергана Димитрова с отлично представяне при жените

шах Гергана Димитрова

16-годишната шахматистка  на „Спартак Плевен XXI”  – Гергана Димитрова, се представи отлично на полуфинала на Държавното индивидуално първeнство за жени и успя да се класира на шесто място.

Първенството се проведе в Пловдив в края на миналата седмица и в него участваха 10 състезателки, които  играха по система“ Всеки срещу всеки“. Първите четири добиха право да играят на финала.

Гергана Димитрова, която е една от елитните състезателка сред девойките, за първи път се състезава при жените. До 7-я кръг тя  беше на 4-то място в класирането с 4 точки, а в предпоследния  кръг се нуждаеше от реми срещу пряк конкурент, което щеше да й осигури място на финала. За съжаление тя загуби в крайното класиране и остана 6-та. Въпреки това класирането на Гергана Димитрова е отлично с оглед на това,че тя е едва на 16 години и успехите й сред жените тепърва предстоят. А шестото й място на полуфинала я класира на 14-то място в България при жените.