Начало / Спорт / “Спартак” се наложи над “Места” Хаджидимово след дузпи

“Спартак” се наложи над “Места” Хаджидимово след дузпи

Изключително трудна се оказа победата за “Спартак” срещу отбора на “Места” (Хаджидимово) в срещата, която се игра на 13 октомври. На три пъти домакините повеждаха в резултата, а “Спартак” се оказваше в ролята на догонващ, пише spartak-pleven.bg.

Така се стигна до зрелищното 3:3 в редовното време като изравнителният гол за “Спартак” беше дело на Краев в 86-тата минута. Първото изравнително попадение за „синьо-белите“ в 17-тата минута беше отново негово, а Владислав Василев отбеляза второто в 50-тата. Последваха две продължения по 15 минути, в които двата тима не успяха да си отбележат гол.
След изпълнението на дузпи Раденцов, Василев и Шопов бяха точни от бялата точка, а за “Места” само Крушовски успя да реализира.
Така “Спартак” успя да елиминира тима на “Места” и продължава напред в турнира за Купата на България.

Жребият за 1/16 финалите ще се тегли на 18 октомври, четвъртък. На този етап от надпреварата към вече класиралите се 16 отбора от аматьорския футбол и “Б” група се присъединяват и тимовете от “А” група.