Начало / Последни новини / Ясни съперниците на Тихомир Иванов в Бирмингам

Ясни съперниците на Тихомир Иванов в Бирмингам

С 11 състезатели ще се конкурира плевенчанина Тихомир Иванов в скока на височина на световното първенство по лека атлетика на закрито в Бирмингам /Великобритания/. Битката в сектора е утре вечер от 20:45 часа българско време. В нея ще участват фаворита Мутаз Еса Баршим (Катар), победилият го на последния турнир в Банска Бистрица – Уан Ю (Китай), Роби Грабарц (Великобритания), Силвестър Беднарек (Полша), Доналд Томас (Бахами), Максим Недасекау (Беларус), Ерик Кинард (САЩ), Данил Лисенко (Русия), Матеуш Прибалко (Германия), Павел Селивестрау (Беларус) и младия Джамал Уилсън (Бахами).

Нормативът за участие беше 2,33 метра. Справиха се само Баршим, Лисенко, Прибалко и Недасекау. Възпитаникът на Георги Гетов не успя да го покрие, но получи специална покана за участие от Международната федерация по лека атлетика (ИААФ), заради силните си изяви през миналата година. На същия принцип бяха поканени и останалите 7 от 12-те финалисти. Заради слабо представяне през миналата година извън шампионата останаха приятеля на Иванов – Джанмарко Тамбери (Италия), световен шампион в зала от Портланд 2016, традиционно силните Богдан Бондаренко (Украйна), Андрий Проценко (Украйна), Райън Макбрайд (САЩ), Едгар Ривера (Мексико) и балканския шампион Констадинос Баниотис (Гърция).