Начало / Последни новини / Ямбол победи Спартак в Плевен

Ямбол победи Спартак в Плевен

Плевенският Спартак загуби – 77:91, у дома от едноименния тим на град Ямбол. Двубоят бе от 11 кръг на НБЛ на мъжете.  Домакините първи вкараха и водеха две минути. После  съперникът им обърна резултата – 6:5, и не изпусна аванса си до последната сирена на мача. Въпреки, че изоставаха минимално, спартаковци  отстъпиха първата част с 21:23. В следващата  четвърт пасивът им стана двуцифрен, а краят на първото полувреме дойде при 37:52. Ситуацията се запази и след почивката. Преди заключителните 10 минути разликата беше 12  точки повече за гостите – 70:58. Малка надежда за домакините в 35-та минута, когато Маринов реализира тройка за 71:81. Съперникът обаче не допусна  плевенчани да свалят повече разликата и спокойно взе победата.