Начало / Последни новини / Юношите на Спартак отнесоха шестица в Стара Загора

Юношите на Спартак отнесоха шестица в Стара Загора

Тежко поражение – 0:6 претърпяха юношите младша възраст на Спартак /Плевен/ при гостуването си на Берое /Стара Загора/. Двубоят бе от 17-ия кръг на националното първенство до 17 години. Началото не предвещаваше подобен развой. Селекцията на Красимир Мечев бе равностойна на противника през цялото първо полувреме, което приключи без голове. През втората част обаче плевенския вратар допусна топката да навести мрежата му след шут от 35 метра. Попадението смути спартаковци. След още пет минути стана 2:0. В оставащото време действията на гостите бяха неадекватни. Третият гол дойде след грешка на плевенската защита. После нападател на домакините бе изведен сам срещу вратаря и стана 4:0. Секунди след това необезпокояван състезател на Берое също вкара. В последната минута на срещата защитата на Спартак бе надиграна по идентичен начин, като при четвъртия гол. Така гостите се окопаха на последното място в класирането.