Начало / Последни новини / Четири медала за Север /Плевен/ от държавното по нощно ориентиране

Четири медала за Север /Плевен/ от държавното по нощно ориентиране

Три сребърни и един бронзов медал спечелиха Север /Плевен/ от държавното първенство по нощно ориентиране. Състезанието се проведе в търговищкото село Стража. Сребърен медал при дамите до 50 години завоюва Елвина Иванова. Най-бърза по трасето от 3,1 км с 12 контролни точки бе Недялка Медарева от Темпо /Варна/. Мартин Минков стана втори при мъжете до 40 години, преминавайки 5-те километра с 18 контролни точки за 36:32 минути. Изпревари го само варненеца Даниел Николов. Второ място и за Данчо Борисов при 55-годишните. Със 155 секунди по-бързо преодоля дистанцията от 3,1 км с 12 контролни точки само Кольо Тодоров от Сърнена гора /Стара Загора/. В надпреварата до 50 години трета позиция за Стефан Стефанов. Непосредствено след него е съотборника му Иван Димитров. След 4,5 км с 15 контролни точки първи пресече финала Валентин Каменаров от Компас крос /Русе/. При 20-годишните Антоан Йонов финишира след призовата тройка. Победител тук е Димитър Желязков от столичния НСА – Сивен.