Начало / Последни новини / ХК „Левски“ спечели Купата на България при юноши младша възраст

ХК „Левски“ спечели Купата на България при юноши младша възраст

Хандбален клуб “Левски” гр. Левски стана носител на Купа на Република България за 2016 г. при юноши младша възраст. ХК ”Левски” гр. Левски за пръв път става носител на купата на този престижен турнир в 23 годишната си история.

Финалният турнир за Купата на Рупублика България за юноши младша възраст се проведе от 11 до 13 март в град Горна Оряховица. В него взеха участие отборите на ХК ”Раховец” гр. Г. Оряховица, ХК ”Спартак” гр. Варна, ХК ”Фрегата” гр. Бургас, ХК ”Локомотив” гр. Мездрра, ХКДЮ ”Шумен” гр. Шумен, ХК ”Мартен – 67” с. Мартен общ.Русе, ХК ”Павликени” гр. Павликени и ХК ”Левски” от гр. Левски.

В групите отборът на ХК ”Левски” стартира с победа на ХК ”Павликени” с 26:21, след което направиха равна среща с отбора на ХК ”Локомотив” – 19:19. През втория ден състезателите на град Левски бяха в по-добра кондиция и победиха в групата отбора на ХК ”Фрегата” от гр. Бургас с 22:12, с което попаднаха в призовата четворка. На полуфинала, играл се в същия ден, юношите срещнаха тима от град Варна и победиха с 21:12. С тази победа те придобиха право да участват във финала за Купата.

От другата група с абсолютно същите показатели – три победи и един равен, до финала достигна отборът на ХК ”Мартен – 67”. На финала състезателите от Левски надиграха противника си с 29:24 и станаха носители на Купата на Република България за 2016 г. Голмайстор на турнира стана състезателят от ХК ”Левски” – Борислав Марков с 62 гола, а за най-полезен състезател бе отличен Христо Христов, информира Иван Пейков – председател на УС на ХК “Левски“.

В отбора на победителите влизат: Михаел Любчев и Марио Луканов /вратари/, Борислав Марков, Христо Христов, Пламен Пашанов, Стефан Ангелов, Метин Мюртезов, Георги Георгиев, Валентин Николов, Валентин Пенев, Александър Колчев, Преслав Генов и Георги Илиев. Треньори: Антоанета Кирова и Георги Христов, водач на отбора Иван Пейков.