Начало / Последни новини / Хандбален клуб от Левски спечели купата на зона „Мизия“  при юноши до 14 години

Хандбален клуб от Левски спечели купата на зона „Мизия“  при юноши до 14 години

Зоновия финал по хандбал за юноши до 14 години на зона „Мизия“ се проведе в село Българене. До финалния сблъсък от общо девет отбора достигнаха четири – ХК “НОВЕ“ – Свищов, ХК “Полюс-ТМ“ – Плевен, ХК “Чардафон“ – Габрово и домакина на проявата ХК „Левски от гр. Левски.

След победи над отборите от Свищов с 18:16 , Плевен с 16 : 14 и убедителна победа над състезателите от гр. Габрово с 26:16, състезателите от град Левски грабнаха зоновата купа и придобиха правото на участие в Държавния финал, който ще се състои в Габрово от 20 до 23 юни 2019 г.

„Отборите бяха изключително равностойни и срещите оспорвани, но нашия отбор прояви по-добра психика от връстниците си и заслужено спечелиха трофея”, коментира Иван Пейков – президент на Хандбален клуб “ЛЕВСКИ” гр. Левски.

Приз за голмайстор на турнира получи Иван Петков от ХК “Полюс“, за най-добър вратар бе обявен  Динислав Танев от ХК “Чардафон“, а за най –полезен състезател  отличиха  Благовест Панков от ХК“Левски“.

Наградите бяха връчени от кмета на Община Левски – Любка Александрова.

Това е първата спортна проява в спортна зала „Христо Ботев“ с. Българене след големия основен ремонт. Симеон Съев – зонален секретар на зона „Мизия“ гр. Плевен, връчи благодарствена грамота на Любка Александрова във връзка с възстановяването на залата.

Право на участие в Държавен финал придобиха и момчетата до 12 години на ХК „Левски”, след като заеха второ място на зоновия финал.

Отбор на победителите: Даниел Дончев и Борислав Пенев/вратари/,Росен Рачев, Милен Христов, Александър Кючуков, Габриел Мандов, Радостин Белчев, Благовест Панков, Ерик Караджов, Ален Петров, Свитлин Гаврилов, Цветомир Дюкенджиев и Йоан Мартинчев.       Треньори: Антоанета Кирова и Георги Христов”.