Акценти

Управителят на „Паркстрой“ Дамянка Владимирова отказва да напусне, докато не се изясни отговорността й и не спрат опитите за злепоставянето й

Управителят на плевенската общинска фирма „Паркстрой“, Дамянка Владимирова, заяви, че няма да напусне поста си, докато не бъдат изяснени въпросите около нейната отговорност и не престанат опитите за очерняне на името й. Това съобщение беше направено по време на пресконференция в Националния пресклуб на БТА в Плевен, предаде Българската Телеграфна агенция.

Според Владимирова, се водят съдебни производства, които засягат нейната позиция и дейността на фирмата. По време на предишна пресконференция, организирана в същото пресклубо, кметът д-р Валентин Христов и двама от заместниците му, заедно с общински съветници, коментираха напрежението, възникнало между „Паркстрой“ и Общината. Кметът обяви, че е изпратено предизвестие за прекратяване на договора с дружеството в рамките на един месец.

Владимирова отбеляза, че на въпросното събитие е била подложена на нападки и унизителни изказвания. Тя подчерта, че винаги е била честен и отговорен човек и тези, които я познават, я подкрепят. Освен това, тя твърди, че отговаря за фирмата, която според нея Общината се опитва да ликвидира умишлено.

Тя също така информира, че обжалва резултатите от конкурсната процедура за избор на нов управител на „Паркстрой“ пред съда, тъй като не е съгласна с поставените й оценки. В допълнение, делото за освобождаването й като управител е в ход, като Административният съд е постановил, че решението на Общинския съвет не е административен акт.

Владимирова съобщи, че „Паркстрой“ е завела дело срещу Общината заради неплатени фактури на стойност около 600 000 лв. за месеците ноември, декември и януари, като забавяне е имало и в изплащането на заплатите на работниците за месец януари.

Тя също така обвинява общински съветници в оказване на натиск върху нея да възложи дейности на техни фирми. Напомни, че „Паркстрой“ наема подизпълнители в усиления сезон, но тежестта на концесията е намаляла от септември миналата година, което неизбежно се отразява на облика на града, включително върху парка „Кайлъка“ и детските площадки.

Прочетете също:

Водоснабдяването в участък от Плевен спира за ремонт между 10:00 и 12:30 часа

В Плевен ще бъдат предприети ремонтни дейности на сградно водопроводно отклонение, което ще доведе до …