Начало / Последни новини / С 19 медала КБИ „Петромакс” оглави комплексното класиране за Купа Плевен

С 19 медала КБИ „Петромакс” оглави комплексното класиране за Купа Плевен

С 5 златни, 5 сребърни и 9 бронзови медала Клуб по бойни изкуства „Петромакс” – Плевен оглави крайното комплексно класиране по медали в Международния турнир по карате за „Купа Плевен”, който се проведе в почивните дни в нашия град. На второ място по медали се класира Карате клуб „Алеко“ с 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала, на трето място е Карате клуб „Самурай“ с 4 златни, 6 сребърни и 4 бронзови медала.

В международния турнир участваха състезатели от 19 клуба в страната.

Отлично представяне от домакините направиха шампионите при дисциплина кумите индивидуално при различните възрастови групи в категориите си: Ивет Горанова – СУ „Георги Бенковски“ – град Плевен със спорт карате; Виктория Росева – СОУ „Иван Вазов“ Плевен – помощник инструктор към КБИ „Петромакс“ за последните 2 години; Кристиян Георгиев, Кристиян Веселинов. Вицешампионски титли извоюваха: Борислава Кирилова, Христина Чинова, Цветослав Босилков. С бронзови медали се класираха: Максим Христов, Евгени Йорданов, Мария-Магдалена Петрова, Любослава Литкова и Теодор Димитров.

При дисциплина кумите отборно – отборът на клуба при 11-13 годишните момчета се класира на 3-то място след КК Шурикен и КК Ронин; при 14-17 годишните момчета – отборът на клуба извоюва сребърни медали и 2-ро място. Отборът на момичетата на „Петромакс” при 11-13 годишните се окичиха с бронзови медали

Отлично се представи плевенският Клуб по бойни изкуства „Петромакс” и при дисциплина ката индивидуално при раличните възрастови групи. Шампионска титла извоюва Виктория Росева, бронзови медали за Кристиян Веселинов и Любослава Литкова – СУ „Г. Бенковски“ със спорт карате.
Отлично представяне направиха Йоанна Йорданова и Мартин Цанов – състезатели от клона на клуба в град Червен бряг с инструктор сенсей Пламен Колев, които извоюваха 1 сребърен и 2 бронзови медала.

Семпаи Ангел Ленков, Десислава Лачовска, Маргарит Попов и Ивайло Петков готвят каратеките на Петромакс за идната Национална купа по карате за всички възрастови групи в град Габрово на 15,16 октомври 2016 г. Състезанието е от редовния спортно-състезателен календар на БНФК.