Начало / Последни новини / С 12 медала завърши участието на Карате клуб Спартак-Плевен за Международна купа Алеко

Над 297 състезатели от 28 клуба участваха в турнира за Международна купа „Алеко, който се проведе на 1 април в Свищов. Организатор и домакин на турнира е карате клуб „Алеко” – Свищов, с председател сенсей Марин Маринов. Плевенският карате клуб „Спартак Плевен” беше представен от 22 състезатели, 8 от които абсолютни дебютанти. След отлично представяне плевенските каратеки спечелиха 12 медала. Те се състезаваха в дисциплините кумите и макевара. „Четирима наши състезатели не бяха оценени коректно в дисциплината „макевара” и това им отне възможността за класиране в тази дисциплина. Извън тази слабост при съдийските отсъждания и проява на субективизъм, като цяло турнирът протече при отлична организация”, сподели сенсей Милена Кирниколова, управител на Карате клуб „Спартак Плевен”.

„Продължаваме да се трудим и да поправяме грешките, допълни треньорът Маринела Петрова. – Доволни сме, че виждаме в състезателите ни дух за победа и самостоятелно мислене, което е и целта на обучението им в карате- да се научат да разрешават трудни ситуации със собствено мислене.“