Начало / Последни новини / Състезател на шахматен клуб „Спартак Плевен XXI“ победи шампиона до 8 години

Състезател на шахматен клуб „Спартак Плевен XXI“ победи шампиона до 8 години

Много добро представяне направи състезателят на шахматен клуб „Спартак Плевен XXI“ Кристиян Георгиев  на провелия се в София „Турнир на лъвчетата”. В него се включиха над 100 деца, разделени в два турнира. В турнир „А” играеха състезателите в групите до 12 и 14 години, а в турнир „Б” – тези до 8 и 10 години. Въпреки че не успя да вземе медал, Кристиян се представи отлично. Той събра 4,5 точки от 7 възможни, което му отреди 13-о място в общото класиране и 8-о място в групата до 10 години.
Жребият не бе благосклонен към плевенския състезател и още във втория кръг той срещна шампиона на България до 10 години Лъчезар Колев, от когото загуби. След две победи и едно реми Кристиян отново се завърна в челото, като в предпоследния кръг жребият му отреди да играе със Светлен Иванов (Локомотив-София) – шампион на България до 8 години, който миналата година бе и състезателят с най-високо ЕЛО в света в тази възраст. Кристиян Георгиев сбаче постигна победа.Тя е още по-ценна, защото Кристиян играе състезателно едва от една година и това е първа негова победа над национален състезател. В последния кръг той загуби от един от силните състезатели в неговата група – Кан Ефим (Бургас), което обаче не помрачи впечатленията от неговото представяне.