Начало / Последни новини / Спартак удари Оборище в Петрич

Спартак удари Оборище в Петрич

Плевенският Спартак победи Оборище /Панагюрище/ в контролна среща играна в Петрич. Единственият гол в мача реализира Григор Долапчиев. В края на първото полувреме той бе най-съобразителен след изпълнение на корнер от Георги Чакъров. Селекцията на Сашо Георгиев бе по-добрия тим през целия мач. Имаше възможности да спечели доста по-изразително. През първото полувреме чисти положения пропуснаха Долапчиев, Чакъров, а Родриго Минетеламио по чудо не вкара отблизо с глава. След почивката плевенския тим засили натиска. Голови възможности се откриха пред Георги Янев, отново Чакъров и Долапчиев, но те не ги оползотвориха. За цял мач съперника нито веднъж не застраши вратата на Марин Орлинов. В игра за Спартак влязоха всички налични футболисти с изключение на вратаря Димитър Пантев и Крис Гади, който е с лека травма.

„Доволен съм като за този етап от подготовката. В момента сме на 30-40 процента от това, което трябва да показваме. Предстои много работа в тактическо и физическо отношение. Тепърва ще градим облик. Имаме време, така, че остава да работим здраво“, коментира старши треньора на Спартак – Александър Георгиев.