Начало / Последни новини / СОУ ”Иван Вазов” /Плевен/ спечели купа „Освобождение“
dav

СОУ ”Иван Вазов” /Плевен/ спечели купа „Освобождение“

dav
dav

Отборът на СОУ ”Иван Вазов” /Плевен/ спечели купа „Освобождение“ в 16-тото издание на футболния турнир на малки вратички за деца родени след 1-ви януари 2006 година. На финала днес състезателите му се наложиха над ОУ „Петър Берон” с 1:0. През целия турнир победителите бяха на ниво и заслужено вдигнаха купата. Малчуганите от ОУ „Петър Берон” заеха престижното второ място. Спорът за попълване на призовата тройка бе крайно драматичен и приключи с изпълнения на дузпи. Победител от него излезе съставът на НУ „Христо Ботев“, който надигра с 4:3 НУ ”Патриарх Евтимий”. Редовното време завърши 1:1. Интрига за 5-ото място нямаше. Учениците от НУ ”Единство” го спечелиха категорично – 3:0 срещу връстниците си от СОУ „Пейо Яворов”. В мача за 7-ото място в крайното комплексно класиране НУ ”Отец Паисий” надделя над – СОУ „Стоян Заимов“. За най-добър футболист на турнира бе определен Евгени Сълковски от СОУ „Иван Вазов“, който реализира единствения гол на финала. Призът за най-добър вратар спечели Александър Иванов от НУ „Христо Ботев“, който е юноша на плевенски клуб Фортуна. Логично треньор №1 стана Олег Маринов, водил тима на победителите. Организатори традиционното състезание бяха Училищната спортна школа, община Плевен и плевенския Областен съвет на Българския футболен съюз. Осем отбора се включиха в турнира. Арена на надпреварата бе залата на УСШ – Плевен.