Начало / Последни новини / Рами Киуан отново шампион, Мизия 80 с вицешампион

Рами Киуан отново шампион, Мизия 80 с вицешампион

Боксьорът на БК Червен бряг – Рами Киуан с втора шампионска титла за месец. След като в началото на февруари в Ямбол спечели първия си златен медал при мъжете, сега направи очакваното – титла и от държавния личен шампионат за младежи. Стори го в русенската зала „Дунав“, на чийто ринг се качиха 90 състезатели в 10 категории. Сред тях бяха по четирима от плевенските Спартак и Мизия 80, трима от БК Червен бряг. Киуан стана първи при 75-килограмовите. Възпитаникът на треньора Дойчин Цанов започна с успех в два рунда над Мариян Георгиев от Локомотив /Горна Оряховица/. После отказа във втората част и Насуф Ферад от Хасково. На полуфинала взе категорична победа над Наско Николов от Спартак /Плевен/, който се окичи с бронзов медал. По същия начин се справи и в битката за титлата срещу Кристиян Николов от ЦСКА. Съотборникът на Киуан – Васил Стефанов спечели бронзов медал в категорията до 81 кг. Той отказа във втория рунд Атанас Христов от Хасково. На полуфинала обаче го надигра Даниел Любенов от столичния Локомотив.

Валентин Иванов от Мизия 80 е вицешампион при 52-килограмовите. В изключително оспорван мач се наложи с 2:1 над Янко Сотиров от Славия /София/. Финалът с Ангел Радев от Добрич беше може би най-равностойната среща в шампионата. Съдиите дадоха минимално предимство в трите части за състезателя на Добруджа, определяйки го за шампион. Останалите боксьори от Плевенска област не достигнаха до медалите.

Снимка: БК Червен бряг – фейсбук

Предстои избор на превозвачи по четири автобусни линии от квотата на Община Плевен

Да бъде обявена обществена поръчка за превоз на пътници по автобусни линии от републиканската, областната ...