Акценти

Професионална гимназия по туризъм в Плевен е домакин на международна среща

Професионалната гимназия по туризъм „Алеко Константинов” в Плевен е е домакин на четвъртата по ред среща по проект „Сътрудничество за иновации и обмен на добри практики”, в който партньори са училища от Турция, Полша и Испания. В проекта участват и организации от Словения и Кипър. Съобразно темата на проекта „Развитие на професионалните и технически умения“ в досегашната си дейност партньорите обмениха ценна информация за възможностите на професионалното образование в своите страни, както и за формите и методите на образование, за продължаващото обучение и за възможностите за реализация на учениците в техните образователни институции.

При посещението си в ПГ по туризъм партньорите се запознаха с професиите, изучавани в училището. Проектът беше представен на учителите, гостите разгледаха материалната база на гимназията – кабинета по сомелиерство, кабинета по сервитьорство, кабинета по СПА процедури, както и кариерния център. Участниците в проекта бяха впечатлени от богатата материална база на младото училище и възможностите, които дава то на учениците. Те споделиха, че при повечето организации материалната база не е толкова богата, но за сметка на това те активно си сътрудничат с работодателските организации, които им осигуряват възможности за практика в реална среда.

Гостите посетиха Българо-германския учебен център в Плевен, където се запознаха с възможностите за продължаващо обучение и образованието за възрастни в Плевен.

ПГ по туризъм предостави на гостите възможност да участват в уоркшоп, ръководен от учителите по практика Янко Янчев и Николинка Личева, с участието на Мария Иванова, която е носител на национална награда „Пазител на традициите“ и секретар на читалище „Петър Парчевич 1921“ в с. Асеново. Обслужването на гостите беше поверено на учениците от училището. Работната среща се състоя в кабинета по информационни технологии.

Днес работата продължава с посещение на старопрестолната столицата Велико Търново, където наши домакини са колегите от ПГ по туризъм – Велико Търново.

В заключителния ден партньорите ще се запознаят с възможностите за бизнес в нашия град. Координатори на проекта от наша страна са Камелия Баръмова и Сашка Александрова.

В последните години благодарение на ръководството на училището в лицето на госпожа Малинка Маринова училището работи по много и различни проекти по програма „ Еразъм+“. По такъв проект предстои изпращането на втора група ученици в Берлин и осъществяване на обучение на учители в Дрезден.

 

 

Прочетете също:

Министър Иванов: Политическите кризи водят до хуманитарни, като безводието в Плевенско; Нужен е пълен мандат за решения, коментира председателят на Комисията по регионална политика Николай Нанков преди извънредното заседание на парламентарната комисия за водната криза

Според информация от Българската Телеграфна Агенция (БТА), министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов …