Акценти

Протест срещу войната по пътищата блокира път I-3 край Телиш след фаталните катастрофи с Сияна и д-р Цветан Костадинов

Протестиращи срещу „войната по пътищата“ се събраха днес на път I-3 (Бяла – Ботевград) при разклона за село Телиш, като за кратко блокираха движението в района. Това съобщиха за БТА (Българската телеграфна агенция) от мястото на събитието.

Демонстрацията е организирана чрез публикация във Фейсбук от Николай Попов – баща на 12-годишната Сияна, загинала при катастрофа на участък от същия път на 31 март миналата година.

Допълнителен повод за днешния протест е тежкият инцидент от 28 януари на отсечката между селата Телиш и Горни Дъбник, при който загина бившият кмет на община Червен бряг и лекар д-р Цветан Костадинов.

Пред събралите се Попов заяви, че пътят се нуждае от основен ремонт, за да се осигури нормално и безопасно придвижване. Той настоя и за реформа в МВР и за работеща система за контрол, като подчерта, че протестиращите искат повече полицаи на пътя и мерки срещу корупцията.

Протестът продължава с изказвания, като участниците се очаква отново да излязат на пътното платно. По информация на БТА проявата се предвижда да продължи до 14:00 часа.

Прочетете също:

Общинският съвет в Кнежа прие отчета на полицията: 2916 преписки, 59 ПТП и 2771 засечени водачи с превишена скорост

Общинският съвет в Кнежа прие отчета за дейността на Районното управление на полицията с 15 …