Акценти

Протест затваря път I-3 край с. Телиш, движението преминава през алтернативни маршрути

Според информация, предоставена от Българската Телеграфна агенция (БТА), утре се очакват временни промени в движението по път I-3 в района на село Телиш, поради планиран протест. От пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) съобщават, че водачите ще бъдат пренасочвани по алтернативен маршрут. Трафикът ще преминава през пътен възел „Обход на Долни Дъбник“, следвайки път II-13 през Долни Дъбник, Искър и Кнежа, до кръговото кръстовище в Кнежа. Оттам, шофьорите ще продължават по път III-306 към Червен бряг, Луковит и ще се връщат обратно на път I-3 при Луковит. Полицейски екипи ще регулират движението в района.

От АПИ информират също, че шофьорите могат да използват и алтернативния маршрут по път II-35, който свързва Плевен и Ловеч. Водачите могат да се отклонят от път I-3 при пътен възел „Гривица“ и да продължат по този маршрут, с възможност за включване в път I-4 София – Варна.

Поводът за утрешния протест е тежката катастрофа, станала на 31 март между селата Телиш и Радомирци, при която загина 12-годишно дете.

Прочетете също:

Временно затварят кръстовището при Регионалния исторически музей тази неделя за асфалтиране, променят маршрути на тролейбусни линии 1, 19 и 31

В тази неделя, 13 април, кръстовището пред Регионалния исторически музей ще бъде временно затворено за …