Акценти

Продължава образователната мисия на учителите от ПГРТО – Плевен чрез програма Еразъм+

С радост съобщаваме, че успешно премина предварителният подбор на педагогическия персонал на гимназията за предстояща мобилност по проект № 2024-1-BG01-KA121-VET-000196808, който е част от дейностите по присъдената акредитация № 2021-1-BG01-KA120-VET-000046910. Този проект има за цел да предостави уникални възможности за професионално развитие и обмен на опит между преподаватели от европейското образователно пространство.

В края на март, ръководният екип и педагогическият персонал ще се отправят към Малага, Испания, където ще участват в специализирани професионални визити и семинари. Основната тема на тези мероприятия ще бъде „Дигитални компетенции – Изкуствен интелект и Роботика“. Целите на тази мобилност са следните:

  • Предоставяне на знания и практически опит: Преподавателите ще получат необходимите знания и практически опит за ефективно използване на цифрови инструменти за сътрудничество, комуникация, креативност и критично мислене в образователни контексти.

  • Приложение на AI в образованието: Участниците ще се запознаят с приложението на изкуствения интелект (AI) в образованието, включително стратегии за преподаване и начини, по които AI може да подобри учебния процес на учениците.

  • Въвеждане на AI и роботиката в класната стая: Преподавателите ще разберат потенциала на AI и роботиката, с акцент върху практическите приложения и интегрирането в класната стая.

  • Подобряване на видео уменията за образование: Участниците ще бъдат обучени в ефективното използване на видео съдържание и техники за обучение, базирани на видео, което ще им позволи да създават увлекателно образователно съдържание и да подобрят учебните преживявания на учениците.

  • Излагане на нововъзникващи технологии: Чрез професионалните посещения, участниците ще проучат текущите тенденции и практически приложения на виртуалната реалност (VR), метавселената и игровите образователни среди, разширявайки своето разбиране за иновативни средства за обучение.

Тези мобилност представлява важна крачка напред в развитието на нашите преподаватели. Чрез участието си в такива проекти, ние не само повишаваме техните квалификации и компетенции, но също така стимулираме културния обмен и международното сътрудничество. Убедени сме, че тези инициативи ще допринесат за по-добро бъдеще и успешна реализация на нашите преподаватели в глобален контекст.

Прочетете също:

Ларвицидна обработка срещу комари в Плевен и околностите на 13 и 14 март 2025

На 13 и 14 март в Плевен и околните райони ще се проведат ларвицидни обработки …