Начало / Спорт / Поредна загуба на волейболистките на „Спартак”

Поредна загуба на волейболистките на „Спартак”

волейбол

Поредна загуба записаха волейболистките на „Спартак 1996” този петък. Гости в зала „Спартак” бяха състезателките на новосформирания ЕПУ – Перник. Соченият за аутсайдер в първенството състав от миньорския град бе категоричен над плевенчанки и ги надигра с 0:3 гейма.

Мачът започна с явно подценяване от страна на плевенчанки. Водените от Виолета Антонова волейболистки започнаха твърде несериозно срещу гостите и те логично ги наказаха със спечелването на първия гейм. В него нашите волейболстки бяха надиграни с резултат 16:25 точки.

Вторият гейм бе направо катастрофа за нашите момичета. Те успяха да запишат първата си точка в часта след грешка на състезателките на Десислава Банова. До 25-ата точка на перничанки нашите реализираха едва 13 и след 40 минути игра те вече губеха с 0:2 гейма.

Интрига в мача имаше само в третата част, когато до 19-ата точка играта бе равностойна. Двата състава не успяваха да се откъснат напред и играта вървеше точка за точка. В крайна сметка по-мобилизирани се оказаха гостенките, които записаха категорична победа с класическото 3:0 гейма след 22:25 в последната част.

Във временното класиране двата тима остават на последните две места.  Пернишкият ЕПУ е шести с 3 точки от три мача, а „Спартак 1996” е седми без точки след четири загубени мача.

Текст: Иво Тодоров