Начало / Спорт / Победният ход на Спартак продължи с победа над Левски 2007

Победният ход на Спартак продължи с победа над Левски 2007

Снимка:Плевен спорт

Днес „синьо-белите“ спечелиха с класическото 3:0 срещу тима от град Левски в среща от 7-ия кръг на първенството и с пълен актив от 21 точки убедително водят в класирането. Момчетата на Бойко Цветков доминираха през целия мач и напълно логично стигнаха до поредната си убедителна победа, пише plevensport.eu. Гостите, водени от неостаряващия Светослав Бърканичков, се държаха в първия половин час, но в 28-ата минута тяхната крепост падна. Любомир Тодоров центрира отдясно и голмайсторът на плевенчани Стефан Христов засече топката и откри. През втората част надмощието на Спартак продължи и това логично се отрази и на резултата. Първо в 58-ата Васил Шопов покачи, като посрещна една недобре отбита от вратаря на Левски 2007 топка и намери опразнената врата. Осем минути по-късно Тихомир Тодоров вкара прекрасен гол, като с удар от около 30 метра препарира за трети път Иван Георгиев и оформи крайното 3:0.

В следващия осми кръг на Спартак предстои доста труден сблъсък. Възпитаниците на Бойко Цветков ще пътуват до Свищов за двубой с един от добрите тимове в групата Академик. Левски 2007 пък ще бъдат домакини в ново областно дерби срещу Ювентус (Малчика). Срещите от кръга са изтеглени за 3 октомври (петък) от 16.00 часа, заради предстоящите парламентарни избори.