Начало / Спорт / Плевен с двама сребърни медалисти от Държавния шампионат в Благоевград

Плевен с двама сребърни медалисти от Държавния шампионат в Благоевград

Сребърни отличия извоюваха възпитаниците на  плевенския боксов клуб „Мизия 80” – Иво Кърчев  ибоксови ръкавици Илиян Колев  в Държавния личен шампионат за младежи до 22 години, провел се в град Благоевград между 12 и 15 март, научаваме от спортния сайт plevensport.eu.

В категория до 64 кг плевенският боксьор Иво Кърчев победи в първия кръг Васко Василев от Червен бряг с 3:0 съдийски гласа, след което се справи в четвъртфиналите със софиянеца Еленко Караманов със същия резултат, а в полуфиналните боеве надделя с 3:0 и над Христо Бойдев. Във финалния бой, обаче плевенчанинът отстъпи с 0:3 гласа от боксьора от Ботев (Пловдив) Димитър Кръстев.

Другият сребърен медалист от БК Мизия 80 (Плевен) Илиян Колев се боксира в категория до 69 кг. В първия си двубой Колев спечели с 3:0 срещу Сеид Сеидов, в четвъртфиналите плевенският боксьор преодоля Роберт Чамасанян от Ботев (Пловдив) с 2:1 съдийски гласа, а в полуфиналите се наложи отново с 2:1 над Кирил Попов от БК Тайсън (Благоевград). Във финала Колев загуби без бой от Николай Коев от НСА, като остана със сребърното отличие.

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...