Акценти

Плевен е домакин на трето изложение на университетите под наслов „Избирам да уча и остана в България“ с участие на 32 висши учебни заведения

В Плевен стартира третото поредно издание на изложението на университетите и колежите в България, под мотото „Избирам да уча и остана в България“. Събитието, което ще продължи два дни, се провежда в хотел „Ростов“ и беше официално открито от заместник-кмета Елина Димитрова. В своето приветствие тя подчерта, че името на изложението говори само за себе си и благодари на училищата и Регионалното управление на образованието за сътрудничеството. Димитрова изрази надежда, че директната среща на ученици и родители с представителите на висшите учебни заведения ще бъде от полза за всички.

Заместник-кметът пренесе поздравления от името на кмета д-р Валентин Христов и пожела догодина изложителите и свежите идеи да бъдат още повече. Пред медиите Димитрова обясни, че интересът от страна на университетите е доказателство за ползата на форума за ученици, родители и учители. През първото издание участие са взели 16 университети, през второто те са били 24, а тази година те вече са 32 от общо 52 акредитирани висши училища и колежи в България. Тя отбеляза също, че още през януари училищата с гимназиален етап са проявили интерес към изложението, което включва експерти, запознати с актуалните учебни планове и програми.

В залата присъстваха множество бъдещи кандидат-студенти, сред които и Йоана, която завършва дванадесети клас в плевенско училище. Тя сподели, че събитето ѝ помага да се ориентира в избора на учебно заведение и бъдеща професия. Йоана добави, че разглежда варианти като Медицинския университет в Плевен, медицинска козметика, предучилищна педагогика и психология. Изложението получи положителни отзиви и от друга бъдеща абитуриентка, Габриела, която също променила първоначалните си намерения след посещението и сега се насочва към педагогиката.

За доброто настроение на присъстващите допринесоха и музикалните изпълнения на ученици от Националното училище по изкуствата „Панайот Пипков“ в Плевен. Новината е предоставена от Българската Телеграфна Агенция (БТА).

Прочетете също:

Стадионът в село Петърница беше именуван „Йонко Данов“ след решение на Общинския съвет в Долни Дъбник

На редовното заседание на Общинския съвет в Долни Дъбник бе обявено решението за именуване на …