Начало / Последни новини / Плевенската тенисистка Йоана Константинова – двоен шампион от Държавното на закрито

Йоана Константинова, състезателка на ТК „Плевен – ПСК” стана двоен шампион от Държавното лично първенство на закрито до 14 г. в Пловдив.  Йоана спечели титлата на сингъл и в турнира по двойки на Държавното лично първенство по тенис на закрито за юноши и девойки до 14 г. в Пловдив. Надпреварата се организира от Българската федерация по тенис и ТК „Пловдив 1981″. Състезанието се проведе на кортовете в зала „Атаро Клима“.

Във финала на сингъл при девойките Йоана Константинова  победи с 6-1, 5-7, 6-3 Елизара Янева (ТК „Стоянстрой“, гр.Пловдив). В турнира на двойки Йоана и Мария Рогачева (ТК „Пловдив 1981“, гр.Пловдив) победиха драматично с 6-0, 6-7 (4), 10-8 Александра Габровска (ТК „ЦСКА – Завинаги“, гр.София) и Ива Иванова (ТК „Августа Траяна“, гр.Стара Загора).