Начало / Последни новини / Партизан с първа победа в първенството

Партизан с първа победа в първенството

Червенобрежкият Партизан спечели в Полски Тръмбеш срещу тамошния Янтра с 2:1. Двубоят е от десетия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Това бе първият успех за селекцията на играещия треньор Любомир Иванов от началото на първенството. Противно на крайния резултат домакините имаха превес през целия мач. Още в началото Георги Маминов уцели гредата. После Борислав Иванов пропусна отлична възможност да вкара. Половин час след началото обаче топката спря в мрежата на Янтра. Гостите изпълниха корнер, настана суматоха при която най-съобразителен бе Людмил Атанасов и с шут от дузпата даде преднина на Партизан. Веднага след почивката Калоян Калчев вкара красив гол за 1:1. Футболистите на Янтра продължиха да търсят път към вратата на съперника и в 78-ата минута бранител на съперника докосна топката с ръка. Емил Копаранов изпълни дузпата, но стража на Партизан изби. В 85-ата минута Атанасов се възползва от подаване на Десислав Русев и донесе първата победа на отбора от Червен бряг. Веднага след това Любомир Иванов и Русев се измъкнаха очи в очи с вратаря на домакините, но Русев пропусна да реализира. Финалният натиск на Янтра не доведе до нищо.