Начало / Последни новини / ОФК Спартак се устреми към аматьорския футбол

ОФК Спартак се устреми към аматьорския футбол

Спартак загуби в Плевен с 1:3 от едноименния тим на град Банско и направи гигантска крачка към аматьорския футбол. Двубоят бе от 27-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Селекцията на Александър Георгиев изнесе поредната си трагична продукция и съперника й заслужено спечели. Още след първата си атака гостите вече имаха гол аванс. В 5-ата минута Георги Фикийн шутира от границата на наказателното поле, топката се отби от краката на съперник, Христо Кирев я пое и с прецизен фалцов удар я насочи в мрежата. След още толкова време Тони Стоичков със задна ножица не уцели вратата на Димитър Пантев. Домакините опитаха натиск, но удар към отсрещната врата липсваше. Половин час след началния съдийски сигнал Атанас Чепилов пропусна сам срещу плевенския страж. Минути по-късно Пантев спаси сигурни голове след два поредни удара. Едва в 38-ата минута Кевин Озей посрещна с глава центриране на Стенислав Георгиев, но не улучи вратата. Секунди по-късно Рангел Абушев стори същото след центриране от корнер на Озей. В последната минута на първото полувреме Фикийн нахлу отляво, надбяга защитник и пусна топката покрай излезлия срещу него Пантев за 2:0. Спартаковци натиснаха през второто полувреме, но хаотично. В 60-ата минута Абушев шутира, Георги Чакъров отклони топката и тя спря в мрежата – 1:2. Малко след това Чепилов вкара отблизо за окончателното 1:3. После Фикийн пропусна чист гол. Накрая Крис Гади преодоля двама съперници, но не и вратаря. Така шансовете на Спартак за спасения от изпадане станаха илюзорни.