Начало / Последни новини / ОФК Спартак и Ботев /Гълъбово/ не излъчиха победител

ОФК Спартак и Ботев /Гълъбово/ не излъчиха победител

Плевенският Спартак и Ботев /Гълъбово/ си вкараха по един гол в Стара Загора. Двубоят е от 21-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Стана равностоен мач, като плевенчани приеха играта в половината си, а напред разчитаха на контраатаки. При две от тях можеха да открият резултата, но Андриян Димитров и Стивън Славков пропуснаха тези шансове. Домакините повече владееха топката. В 35-ата минута настана суматоха пред вратата на Станислав Антонов и Беркай Халил отблизо насочи топката в мрежата му. След почивката спартаковци изнесоха играта по-напред и трайно задържаха топката. Така се стигна до 57-ата минута, когато Димитър Димитров подаде в коридор на Андриян Димитров, но той бе спрян с нарушение в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, която плевенския капитан Ивайло Раденцов реализира за окончателното 1:1. Последва натиск на ботевци, но той се оказа хаотичен. Накрая новото френско попълнение на Спартак – Адни Идрисс излезе на отлична позиция, но не улучи вратата.

Съставът на Спартак – 86. Станислав Антонов, 14. Станислав Иванов, 5. Кристиян Григоров, 15. Раиф Мурадов, 3. Лъчезар Ковачев, 24. Димитър Димитров, 8. Ивайло Раденцов /капитан/, 22. Николай Христов, 7. Ивайло Иванов, 10. Стивън Славков, 31. Андриян Димитров.