Областният управител на Плевен, инж. Мартин Мачев, взе участие в церемонията по откриването на два новоизградени STEM кабинета в Професионалната гимназия по туризъм „Алеко Константинов“ в Плевен. Този проект е част от усилията за модернизиране на образователната среда и подобряване на качеството на професионалното обучение.
Създадени са два специализирани STEM кабинета, предназначени за обучението на повече от 500 ученици. Единият кабинет обхваща сферата на природните науки, включително биология, физика и химия, докато другият е насочен към математика и информационни технологии. В кабинета по природни науки учениците ще имат възможност да провеждат експерименти, анализират и прилагат новите знания с помощта на съвременна техника и оборудване, като така развиват изследователски и аналитични умения.
Кабинетът по математика и информационни технологии е оборудван за интердисциплинарни уроци и работа със статистически данни, което ще подпомогне усъвършенстването на знанията и компетенциите на обучаваните. В част от обучението се включва и използването на VR очила, които позволяват на бъдещите екскурзоводи да извършват виртуални разходки и беседи, интегрирайки дигитална технология с професионална подготовка в туризма.
Проектът включва и изграждането на шест високотехнологични учебни зали с общ капацитет от 160 места, които ще служат за конферентни връзки с работодатели, онлайн срещи с известни личности и съвместни инициативи за укрепване на партньорството между училището и бизнеса. Освен това са закупени съвременни софтуерни програми, които улесняват учебния процес и подпомагат ефективното усвояване на учебния материал.
По време на събитието, инж. Мартин Мачев пожела успех на учениците и преподавателите и подчерта важността на инвестициите в образованието и иновациите.
infoPleven Актуални новини от политика, икономика, култура, спорт, образование, здравеопазване от Плевен и регион Плевен