Начало / Последни новини / Отборът на „Спартак Плевен XXI“ с бронз от държавно първенство

Отборът на „Спартак Плевен XXI“ с бронз от държавно първенство

От 10 до 12 юли в град Червен Бряг се състоя Държавното отборно първенство за Сеньори. В него участваха отбори от 8 клуба в страната. Те играха по система „Всеки срещу Всеки“. Възрастите за право на участие бяха над 60 години за мъжете и над 50 за жените. Отлично се представи женският състав на „Спартак Плевен XXI“, който спечели бронзовия медал. Плевенчанки играха в състав Петранка Стефанова, Веса Докова и Цветана Петрова.
Мъжкият отбор в състав Тошко Кирков, Николай Ненчев и Иван Василев се класира на седмо място. Това е очаквано, тъй като отбора е с доста по-голяма възраст (76 г.) от своите противници .84-годишния Николай Ненчев пък бе най-възрастния играч на първенство.
Домакините от „Михаил Тал“ (Червен Бряг) организираха отлично турнира, а техните отбори се класираха на второ място при мъжете и при жените. Шампиони станаха „Енергия 21″(Добрич) при мъжете и „Казанкък“ при жените.