Акценти

Отбелязваме 2 юни с ритуал пред паметника на Ботев

Паметният ритуал по повод 2 юни – Ден на Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България, ще започне в 11.30 часа пред паметника на Христо Ботев на едноименния булевард в града, информират от Община Плевен.

Ритуалът ще започне с панихида, отслужена от Плевнеския митрополит Игнатий и свещеници от плевенски храмове. След което слово ще произнесе кметът на Община Плевен проф. д-р Димитър Стойков. Почетен военен караул ще отдаде почест на загиналите.

След поднасянето на венци и цветя в знак на признателност към отдалите живота си за България,  по традиция в продължение на две минути ще бъдат включени сирените във всички населени места на общината.

 

Прочетете също:

Нормално водоснабдяване в Плевен и околните населени места; режимно разпределение в Бръшляница, Петокладенци, Стежерово и Новачене

На 14 юли 2025 г. стана ясно, че водоснабдителната мрежа на група „Плевен“ разполага с …