Акценти

Нова система за регистрация на МПС се въвежда от днес

460x250-колиНова система за регистрация на моторните превозни средства се въвежда от днес. Общините ще получават всекидневно информация за регистрациите в КАТ.

Досега автомобилът се регистрираше първо в КАТ, а след това собственикът беше задължен да го обяви и пред данъчния отдел в общината. От днес собствениците на ново возило нямат задължение да го декларират пред общината, а местните власти ще имат възможност безпроблемно и напълно да събират данъци върху МПС.

Прочетете също:

Общинският съвет в Пордим отпусна по 500 евро за празници и училище и одобри дълг до 258 600 евро за енергийна ефективност в читалища

Общинските съветници в Пордим одобриха отпускането на средства за кметовете на кметства за покриване на …