Начало / Спорт / Лесни 3 точки за „Спартак” срещу „Трявна”

Лесни 3 точки за „Спартак” срещу „Трявна”

Spartak_Triavna2
Снимка:plevensport.eu

Отборът на „Спартак“ – Плевен прибави лесни три точки към своя актив, след като днес разби гостуващия „Трявна“ с 5:1 в среща от 21-ия кръг на Северозападната „В“ група, пише plevensport.eu. Плевенските футболисти още през първото полувреме решиха мача с три гола и през втората част само доиграваха двубоя. Головата серия за домакините откри още в 3-ата минута централният нападател Любомир Тодоров, който получи хубав пас, навлезе в наказателното поле и с нисък техничен шут покрай вратаря направи 1:0. В 37-ата минута бранителят Светослав Кръстев мушна втори гол за Спартак, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Йоан Петков. В продължението на първото полувреме спартаковци стигнаха до класически резултат, като след излълнение от фаул, отсъден за спъване на Даниел Цветков, водещият голмайстор на плевенчани Любчо Тодоров вкара второто си попадения в мача.

Четвъртият гол за „Спартак” падна в 67-та минута след груба грешка на вратаря на гостите. А осем минути преди последния съдийски сигнал беше отбелязано и петото попадение за плевенския отбор, дошло след автогол на защитник на „Трявна”. Почетното си попадение гостите реализираха след хубаво изпълнение от пряк свободен удар, отсъден за съмнителна игра с ръка на Мариян Симеонов.