Начало / Последни новини / Левски взе опашкарското дерби

Левски взе опашкарското дерби

Едноименният тим на град Левски постигна 2:1 над гостуващия му Локомотив /Дряново/. Двубоят е от отложения 16-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Получи се същинска битка, в която нервите взеха връх за сметка на футбола. Липсваха и головите положения. Кулминацията настъпи в последния половин час. Петър Димитров даде аванс на домакините в 71-ата минута. Скоро обаче равенство бе възстановено след точно изпълнена дузпа от Николай Банов. Спас Спасов донесе победата за левскарите в 85-ата минута. Съперниците завършиха мача с намалени състави, защото по един от футболистите им получи червен картон. След този успех отборът на Левски се отдели от последното място, където вече е дряновският състав.