Инцидент в чакалнята на жп гарата в Плевен е довел до задържането на 27-годишен мъж, след като по първоначална информация е напръскал със спрей охранител. Сигналът е подаден на 3 април в 02:40 часа, а на място са изпратени служители на Първо РУ – Плевен. Мъжът е задържан за срок до 24 часа, привлечен е като обвиняем за престъпление по чл. 325, ал. 5 във връзка с ал. 1 и чл. 29, ал. 1, б. „а“ от Наказателния кодекс, и му е наложено задържане под стража до 72 часа. По случая е образувано досъдебно производство, като разследването продължава.
При друга проверка на 4 април в село Вълчитрън е спрян лек автомобил „Ауди“, в който е открита свивка със суха тревиста маса. 24-годишен пътник е направил пълни самопризнания и е задържан за до 24 часа. Образувано е бързо производство за престъпление по чл. 354а, ал. 3, т. 1 от НК, а прокуратурата в Плевен е уведомена.
Бързо производство е започнато и във Второ РУ – Плевен за шофиране след употреба на алкохол. На 4 април в 03:48 часа в село Брестовец е проверен 48-годишен водач на „Гранд Чероки“, като тестът е отчел над 1.2 промила. Издаден е талон за медицинско изследване и е взета кръвна проба за химически анализ. Мъжът е задържан до 24 часа по Закона за МВР, уведомена е Районната прокуратура в Плевен и работата по случая продължава.
Междувременно 88-годишен мъж е загинал при пожар в апартамента си в Плевен. Сигнал за силно задимяване е подаден на 5 април в 13:02 часа до оперативния център на РДПБЗН – Плевен. След потушаването на огъня в едно от помещенията е открито тялото на обитателя, което е приведено за аутопсия. Причините за пожара се изясняват.
На 3 април в 17:20 часа в Плевен е горял и лек автомобил „Фолксваген“, като по информацията причината е техническа неизправност. Нанесени са значителни материални щети, а огънят е локализиран и потушен от екип на РС ПБЗН – Плевен.
През почивните дни са регистрирани пожари в запалени отпадъци в землището на село Еница (след моста) и в град Искър, без преки материални загуби. На 4 и 5 април екип на РСПБЗН – Червен бряг е отводнил мазета в частни имоти в село Бресте.
Пожарникари в Левски са спасили куче, паднало в дълбока безстопанствена шахта в индустриалната зона. Сигналът е подаден на 4 април в 15:16 часа от гражданин, а животното е извадено невредимо след кратка спасителна акция.
На 5 и 6 април огнеборци от РСПБЗН – Плевен са гасили запалени отпадъци в метални контейнери на улиците „Трите бора“ и „Софроний Врачански“ в Плевен. Като причина е посочена небрежност при боравене с открит огън.
Информацията е от информационния бюлетин на МВР – Плевен.
infoPleven Актуални новини от политика, икономика, култура, спорт, образование, здравеопазване от Плевен и регион Плевен