Начало / Последни новини / Ивет Горанова с 2 златни и 1 бронзов медал от Световно шотокан състезание по спортно карате

Петромакс 1

С 2 златни и 1 бронзов медал се завърна от Тбилиси възпитаничката на Плевенската школа по Бойни Изкуства „Петромакс” Ивет Горанова. За това информираха от клуба на плевенчанката. 6-то поредно Световно шотокан състезание по спортно карате за всички възрасти се проведе от 1 до 3 май в Тбилиси, Грузия. Състезанието се организира от единствената стилово призната асоциация от Световната Карате Федерация (WKF), Световния Шотокан Карате Съюз (WSKU), съвместно със Световната Шотокан Федерация, а домакин бе Грузинската Национална Карате Федерация. На състезанието взеха участие общо 1800 каратеки от 42 държави, които мериха сили в дисциплините ката и кумите – отборно и индивидуално. Ивет Горанова взе участие в състезанието с цел по-добра спортно-състезателна подготовка. В крайна сметка ученичката на Спортно училище „Георги Бенковски” – град Плевен със спорт карате се окичи с 2 златни и 1 бронзов медал.

Петромакс

При дисциплина кумите индивидуално – по правилата на Световната Карате Федерация – в категория до 54 кг Горанова стана 3-та, а последната й среща – полуфинал, завърши с равен резултат, но загуби на съдийско решение с 3 на 2 гласа. При система Шобу Ипон, където срещите се играят без определено време, а до нанесена оценка над опонента,  в същата дисциплина и категория Ивет стана Шампион след убедителни победи над представителки на Узбекистан, Азербайджан и домакините – Грузия. Вторият златен медал на Горанова дойде от играта й в отбора на България към дисциплина кумите отборно, където заедно с приятелките си от КК „Будо” София – Ива Иванова и Елена Суарес, надиграха опонентите си от отборите на  Казакстан и Узбекистан и грабнаха златните медали и купата. На Горанова й предстои участие в Световна Купа по карате в края на месец май в Умаг, Хърватска.