Начало / Последни новини / Златен медал за Ева Русева от открит турнир по шахмат

Златен медал за Ева Русева от открит турнир по шахмат

Състезателката  на СКШ „Спартак Плевен XXI“ Ева Русева спечели поредно златно отличия в турнир по шахмат. С 4 спечелени точки тя се класира първа сред девойките до 14 години в Открития турнир по шахмат „Полски Гамбит“, организиран от Община Полски Тръмбеш.

В него взеха участие 104 състезатели от цялата страна.Те играха 7 кръга по „Швейцарска Система“.

Това е поредно отличие за Ева, която две седмици по-рано стана и Шампионка на България по ускорен шах. В турнира участвува и Мартин Дяков, който постигна 5 точки и се класира на 13-то място в общия турнир. Победител е Желчо Желев („Бургас-64“).

Следващият турнир за плевенските състезатели ще бъде на 28 и 29 април, когато плевенският клуб организира открит турнир в хотел „Ростов“.