Акценти

Епидемичната обстановка е спокойна, грипът в Плевен отшумява

грип

За последната седмица в Регионалната здравна инспекция са регистрирани само 14 заразни заболявания, като пет от тях са от групата на чревните инфекцииа, осем са капковите инфекции – пет варицели и три туберкулози. През седмицата има един случай на  Лаймска болест, регистриран в Плевен.

От РЗИ отчитат продължаващ спад на заболяемостта от грип в Плевен. За седмицата от  24 февруари до 2 март  тя е 118.79%00, срещу 148,48%00 за предходната седмица., като нивото на заболяемостта за областния град е в обичайните за сезона граници, отчитат здравните инспектори.

Прочетете също:

Нова апаратура в Клиниката по педиатрия подобрява грижите за децата чрез дигитален рентген, ехограф SonoScape и реанимационни легла, част от националния план за възстановяване.

В Клиниката по педиатрия бе въведена нова медицинска апаратура, която обещава значително подобрение в грижите …