Начало / Последни новини / Димитър Пенчев и ИККЕН Про Тийм спечелиха Pro Fight 2016

Димитър Пенчев и ИККЕН Про Тийм спечелиха Pro Fight 2016

Плевенчанинът Димитър Пенчев и отборът му ИККЕН Про Тийм са победителите Профилигата по кикбокс – Pro Fight 2016. Триумфът стана факт след снощната гала вечер в Двореца на културата и спорта във Варна. Тя бе последна за тазгодишното издание и в нея съперници бяха фаворитите за първото място – ИККЕН Про Тийм и Делта Гард. ИККЕН спечели убедително – 5:2.

С подкрепата на мощна агитка от свои сграждани състезателят от плевенския клуб Скорпион – Димитър Пенчев победи със съдийско решение съперника си Костадин Костадинов в категорията до 65 кг.

„Очаквах победата. Костадинов е сериозен противник. Качих се на ринга с контузия на ръката, но контролирах развоя през цялото време и заслужено спечелих. Поклон пред плевенчаните, които дойдоха и ме подкрепяха през целия двубой. Делта Гард беше най-трудния противник на нашия отбор“, заяви Пенчев.

Съотборниците му Христиан Андонов /кат.60 кг/, Сергей Александров /кат.75 кг/, Александър Петров /кат.80 кг/ и Костадин Костов /кат.+85 кг/, също победиха съперниците си от Делта Гард. Загуби допуснаха Севдалин Славов /кат.70 кг/ и Христомир Ранчев /кат.85 кг/.

Това бе третата отборна победа на ИККЕН Про Тийм, след като преди нея тимът на Пенчев се справи с НСА и Ред тийм.

„Вярвахме, че ще спечелим турнира. Цялостното ни представяне бе на ниво. Направихме хубави битки. Доволен съм от себе си, а баща ми /световния шампион Камен Пенчев – президент и треньор на СК Скорпион-Плевен/ е много доволен от мен. Състезанието вече приключи и продължаваме напред. Няма време за почивка, защото продължавам с подготовката за европейското първенство, което ще е в периода 22-29 октомври в Анталия /Турция/“, коментира Димитър Пенчев.

Pro Fight 2016 обаче още не е приключил. Предстои двубоя на звездите – шампиона ИККЕН Про Тийм срещу Сборен отбор съставен от състезатели от останалите три тима. Според предварителната програма той бе предвиден за 10 юни в София. Натрупалата се умора и контузиите на отделните кикбоксьори обаче са причините да бъде отложен за неопределено време.