Начало / Последни новини / Децата на Момчил Челестинов биха Павликени

Децата на Момчил Челестинов биха Павликени

Спартак победи с 4:2 в Плевен едноименния отбор на град Павликени. Двубоят бе от 16-ия кръг на детското футболно първенство на подзона Велико Търново. Видимо по-големи на години играчите на гостите превъзхождаха съперника си физически. Домакините обаче доминираха технически и тактически. Мачът започна кошмарно за плевенския тим. Още в началните секунди защитата допусна грешка и противникът откри резултата. В 10-ата минута вече бе 0:2 след като нападател надбяга бранителите и реализира. Негативният развой като, че ли вдигна селекцията на Момчил Челестинов. От този момент до края на тя тотално надигра противника. В 20-ата минута нападател бе спрян с нарушение в наказателното поле и Християн Петков вкара дузпата. Десетина минути след почивката той изравни по идентичен начин. Малко след това Павел Челестинов центрира перфектно и Петков оформи своя хеттрик. Голмайсторът имаше още една възможност, но я пропусна. В последните секунди на мача Васко Първанов завърши с попадение бърза контраатака.