Начало / Спорт / Два златни медала за шахматист на СКШ „Плевен 21“ от Държавното в Пловдив

Два златни медала за шахматист на СКШ „Плевен 21“ от Държавното в Пловдив

9-годишният Михаил Кирков, състезател на плевенския клуб по шах „Плевен 21” се окичи с два златни медала от Държавното първенство по шах, което се проведе в Пловдив.

Второкласникът от ГПЧЕ победи подред 6 свои връстници и равенството в последния кръг го направи държавен шампион при момчетата до 10 години по ускорен шах. Младият шахматист застана на върха в групата до 10 години и на първенството по блиц. Момчето допусна само една загуба и с актив от 6 точки грабна златния медал, благодарение на по-добрите си турнирни показатели. Това е изключителен успех за Михаил, имайки предвид, че тренира едва от 8 месеца, каза треньорката на му – мс Христинка Илиева.

Състезатели на СКШ „Плевен 21” прибавиха в актива си и два сребърни медала. Единият спечели най-малката представителка на клуба –  Ева Русева, която остана втора в групата до 8 години по ускорен шах, като само по-лошият допълнителен показател лиши малката шахматистка от златото. В първенството по блиц сребро спечели Полина Венкова при девойките до 18 години. Третият медал за СКШ „Плевен 21“ донесе Дарио Дерешки, който спечели бронз при момчетата до 16 години.
От Държавното първенство в Пловдив плевенските шахматисти записаха  и 3 четвърти места на ускорената контрола – Давид Цветанов /до 12 години/, Дарио Дерешки / до 16 години / и Александра Иванова /до 18 години /.
В шестицата по блиц се класираха Валентин Митев, Стилиян Нановски при момчетата до 12 години и Ева Русева при най-малките момичета.