Акценти

Двама заместник-кметове в Плевен подават оставка, назначен е нов с ресор „Финансово-счетоводни дейности“

В Плевен двама заместник-кметове са подали оставка, информира Българска Телеграфна агенция (БТА). Кметът на общината, Валентин Христов, съобщи пред медиите, че заявления за напускане са подали заместник-кметовете Калоян Къдрийски, отговарящ за „Териториално развитие“, и Маргарита Бахнева, която управляваше „Финансово-счетоводни дейности“.

Въпреки измененията в екипа, Христов уверява, че общинската администрация продължава да функционира нормално. Той поясни, че подобни ситуации могат да възникнат навсякъде и не са извънредни. Кметът е назначил Евгени Генов, дългогодишен служител на Общината, за нов заместник-кмет с ресор „Финансово-счетоводни дейности“. Христов изрази увереност в компетентността на Генов, като подчерта, че бюджетът на общината е в сигурни ръце.

На мястото на Калоян Къдрийски все още не е назначен нов заместник-кмет, но кметът посочи, че този процес ще бъде финализиран в рамките на седмица. Христов добави още, че не е обсъждал с подалите оставка причините за тяхното решение, като подчерта, че това е тяхно лично желание, което той уважава.

Прочетете също:

Пътищата в Плевен проходими при зимни условия, снегопочистващите фирми въвеждат мерки срещу заледявания

В община Плевен пътищата са проходими при зимни условия, съобщиха от местната администрация. Снегопочистващите фирми …