Начало / Спорт / Дарио Дерешки със златен медал на Купа „Ивис“ в София

Дарио Дерешки със златен медал на Купа „Ивис“ в София

IMG_4157 Дарио Дерешки
СКШ „Плевен XXI“ се представи с 12 свои състезатели в различните възрастови групи в  турнира по шахмат за момичета и момчета Купа „Ивис” в София. Плевенските шахматисти спечелиха 1 първо, 2 четвърти, 1 пето и 1 шесто място.
В турнир „А“ с актив от 4,5 точки от 7 възможни Дарио Дерешки спечели купата при юношите до 18 години.
В турнир „В“ се състезаваха Валентин Митев и Захари Иванов, които финишираха съответно с 5 точки и 2,5 точки. Петте точки класираха Валентин четвърти при момчетата до 12 години по допълнителни показатели.
В турнир „С“, при момичетата до 10 години, Любомира Ленкова също беше близко до медалите, но остана четвърта с 4 точки в актива си.
При момчетата до 10 години Иван Червенков направи успешно класиране – дванадесета позиция със спечелените 5 точки.
Най-малката състезателка на СКШ „Плевен XXI“ и дебютантка в турнир извън Плевен – 6- годишната Нора Рашева, зае 6-то място при момичетатa до 8 години с 3 спечелени победи.
При момчетата в тази възрастова група Данислав Гърков се нареди на 5-то място с 4 точки.

IMG_4159 (1)Купа Ивис

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...