Начало / Спорт / Григор Димитров разби Мъри на „Уимбълдън“

Григор Димитров разби Мъри на „Уимбълдън“

Григор Димитров

България има своя 1/2-финалист на „Уимбълдън“. Първата ни ракета Григор Димитров записа една от най-значимите победи в кариерата си до момента. 23-годишният хасковлия детронира миналогодишния шампион и надежда на домакините Анди Мъри с категоричното 6:1, 7:6(4), 6:2 след точно два часа игра, пише sportal.bg. Така българинът регистрира най-доброто си класиране в надпревара от „Голямата четворка“, а на 1/2-финалите очаква победителя от сблъсъка между лидера в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) и Марин Чилич (Хърватия).

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...