Начало / Последни новини / Габриел Митов пети в Унгария

Габриел Митов пети в Унгария

Лекоатлетът Габриел Митов се класира на пето място в скока на височина по време на европейския младежки олимпийски фестивал в Дьор /Унгария/. Състезателят на Спринт /Червен бряг/ завърши с 2.02 метра, изоставайки на 5 сантиметра от златния медал. Възпитаникът на треньорката Ваня Герчева започна надпреварата с успешен опит на 1.80 м. После от първи път покори 1.85 м и 1.90 м, като същото направиха още четирима. 1.94 м му бе необходим втори опит. Но тази кота от раз преминаха едва трима, а други петима отпаднаха. Така в сектора останаха едва шестима, като един от тях все още не беше стартирал. Червенобрежкият скачач трудно преодоля 1.98 м – от трети път. Битката вече продължаваха само петима. Четирима в това число и Митов се справиха с 2.02 м от третите си опити. Габриел като по чудо не успя на 2.05 м, особено при първото си скачане. В крайна сметка той и турчина Али Берк Ерол отпаднаха, като българина остана след него в крайното класиране, заради повечето си фаулове. Победител в надпреварата е финландеца Арту Маттила покорил от раз 2.08 м. Със същия резултат приключи и Мохамед Али Бенлахбиб от Франция, но той с справи едва от трети път. Шведът Карл Форселес се окичи с бронзовия медал, реализирайки 2.05 м.