Начало / Последни новини / Втора загуба за Владимир Петков и Даниел Станчев в Германия

Втора загуба за Владимир Петков и Даниел Станчев в Германия

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с плевенчаните Владимир Петков и Даниел Станчев допусна втора загуба в мъжката NRW-Liga 3 на Германия по тенис на маса. В седмия кръг възпитаниците на СКТМ Тетрон и съотборниците им отстъпиха с 5:9 при гостуването си на TV Делбрюск.

Лидерът на тима Петков изигра три срещи, като спечели две от тях, а четвъртата не се проведе, тъй като съперника вече си бе осигурил отборния успех. Станчев, който е четвърта ракета падна и в три битки. Плевенчаните започнаха участието си с двубой на двойки в който взеха само гейм срещу тандема на съперника – Патрик Лоренц/Йон Ли за 1:3. На сингъл Петков нямаше проблеми, побеждавайки Лоренц с 3:1 и Йонас Хамерс – 3:0. Станчев започна индивидуалните двубои с 1:3 срещу Ян Ремер. След това загуби категорично – 0:3 от Йон Ли. Останалите три победи за състава от Гумерсбах извоюваха Владимир Рупс /трета ракета/ и Патрик Кауфман /шеста ракета/. Двамата взеха единствения успех да тима си на двойки, надигравайки с 3:1 тандема Мариус Хубер/Михаел Шмулдер. На сингъл Рупс се справи с Ремер – 3:0. Той бе близо до победа и над Ли, но в крайна сметка отстъпи с 2:3. Кауфман пък би Шмулдер – 3:1. Подобно на Рупс обаче загуби оспорвана битка с 2:3 от Хубер. Втората ракета на ТТС Лантенбах – Янош Или падна и трите си мача.