Акценти

Водоснабдителната група Плевен подава 676 l/s от Черни Осъм и 143 l/s от ПС Вит, резервни станции в готовност

Към четвъртък, 26 февруари 2026 г., са отчетени следните постъпващи водни количества във водопроводната система, захранвана от водоизточниците на водоснабдителна група „Плевен“.

От водоснабдителна група „Черни Осъм“ към мрежата се подават 676 литра в секунда, а от помпена станция „Вит“ постъпват 143 литра в секунда.

Помпените станции „Биволаре“ и „Крушовица“ остават в режим на готовност и при необходимост ще бъдат включени, в зависимост от потреблението и оперативния режим на водоснабдителната система.

Прочетете също:

Аварийни ремонти на ВиК в област Плевен с прекъсвания и нарушения на водоподаването в няколко населени места

Екипи на „ВиК“-Плевен извършват аварийно-ремонтни дейности днес, 14 април 2026 г., на различни места в …