Володейболната легенда Владимир Николов представи автобиографичната си книга „Високо“ на специална среща в Плевен, съобщава БТА. Събитието се състоя в зала „Катя Попова“, където спортната звезда получи топъл прием от публиката, която го поздрави на крака и с бурни аплодисменти.
Организатор на инициативата беше Регионалната библиотека „Христо Смирненски“, чийто директор Оксана Цветанова описа книгата като вдъхновение за младите хора, подчертавайки важността на дисциплината, упоритостта и волята по пътя към успеха.
По време на срещата Владимир Николов разказа за мотивацията си да напише книгата и сподели лични истории за своите победи и предизвикателства в спорта и живота. Той акцентира върху значимостта на усилията и трудолюбието в стремежа към успех. „Когато искаш да бъдеш най-добрия, трябва да работиш повече от всички останали“, заяви Николов, като отбеляза, че значителните му успехи са постигнати в клубните отбори.
По думите на волейболиста победите са резултат от упорита работа, докато загубите са онези моменти, които изграждат характера на атлета. „Загубите ни учат какво трябва да подобрим“, добави Николов.
Срещата с публиката продължи повече от час, през който Николов подробно отговаряше на въпросите на присъстващите. В края на събитието феновете имаха възможност да получат автограф и да се снимат със спортиста. На събитието присъстваха и обществени личности като заместник-кметът на Плевен Елина Димитрова, президентът на Волейболен клуб Олимпиец Дарин Великов и бившият кмет на града Георг Спартански.