Начало / Последни новини / Васил Стефанов от БК Червен бряг стана шампион на България

Васил Стефанов от БК Червен бряг стана шампион на България

Пореден шампион за Боксов клуб Червен бряг. Това е Васил Стефанов, който спечели титлата в категорията до 80 кг от държавното лично-отборно първенство за юноши. Възпитаникът на Дойчин Цанов взе и трите си срещи. На четвъртфинала се наложи с 3:0 над Светозар Николов от Академик. Следващият си съперник Антон Мишев победи служебно, тъй като той въобще не се качи на ринга. В битката на първото място червенобрежкия състезател отказа още в първия рунд представителя на домакините Валери Поповски.

„Васко тръгна за състезанието с мисълта да стане шампион и го стори. Най-труден бе първия му мач, защото срещу него бе настоящия шампион Светозар Николов. Надигра го тотално. После беше по-лесно. Вече очакваме покана от националния отбор. Като цяло първенството бе много силно. За Локомотив /София/ се боксираха национални състезатели на Италия“, коментира треньорът на БК Червен бряг – Дойчин Цанов.

Още един негов боксьор се качи на ринга. При 57-килограмовите обаче Георги Иванов загуби още на старта от локомотивеца Христо Илиев.

Общо 163-ма боксьори от 41 клуба излязоха на ринга в Благоевград.

Сред тях бяха деветима плевенчани – седмина от Мизия 80 и двама от Спартак. Последните спечелиха бронзови медали. В категорията до 75 кг Асен Тодоров отказа още в първия рунд Николай Радин. На полуфинала обаче отстъпи на сливенския си съперник Мартин Томов. При най-тежките – над 80 кг Емил Енчев започна ударно. Първо Галин Стоянов отказа да се бие с него. След това хасковлията Асен Асенов се предаде още в първия рунд. На полуфинала обаче възпитаника на треньора Георги Тончев издържа само до втората част срещу Даниел Любенов от столичния Локомотив.

От представителите на Мизия 80 само Цветан Антов /54 кг/ и Кристян Андреев /63 кг/ се поздравиха с по една победа. Останалите петима – Красимир Маринов /48 кг/, Валентин Иванов /50 кг/, Александър Нинчев /52 кг/, Николай Ангелов /54 кг/ и Максимилян Щерев /57 кг/ отпаднаха на старта.

Снимка: Боксов клуб Червен бряг – Фейсбук