Начало / Спорт / България на финала на „Чалъндж трофи”

България на финала на „Чалъндж трофи”

bulgaria_belgia_omoregie3

България е на крачка от втората си поредна титла в европейския континентален турнир по хандбал „Чалъндж трофи“. Късно снощи българските хандбалистки надиграха в полуфинален мач тима на Белгия с 27:23 и се класираха за финала. Това беше четвърта поредна победа за нашите момичета, след като в предварителната група те се справиха последователно с Израел, Армения и Естония. Именно срещу Израел ще се изправят българките в решителната среща за златните медали, като двубоя е тази вечер от 18.00 часа. Припомняме, че в първия мач между двата отбора възпитаничките на Христо Коев спечелиха с 24:21. Както и тогава, така и сега, в полуфинала срещу Белгия, плевенската хандбалистка Елизабет Оморегие мушна 7 попадения във вратата на противника. Така след четири изиграни мача чернокожата перла има в актива си цели 24 гола.

Българският тим реши мача с белгийките в своя полза още през първото полувреме. В самото начало на срещата хандбалистките ни натрупаха добър аванс, като със серия от 9 поредни гола нашите направо препарираха своите противнички. Едва в 18-та минута Белгия все пак успя да намери пролука към мрежата на великолепно представилата се в двубоя българска вратарка Кристина Миланова. След това играта продължи гол за гол и разликата от девет гола се запази на почивката – 15:6.

Източник: plevensport.eu