Начало / Спорт / Бронзов медал от Световното първенство по киокушинхай във Варна спечели състезателка от град Левски

Lev

Мариела Любенова от град Левски спечели бронзов медал при момичетата от Световното първенство по киокушинхай за деца, юноши и девойки младша и старша възраст. Състезанието се състоя във Варна 21 до 23 декември 2013 г.

Любенова печели третото място, загубвайки на полуфинала от Асука Фуджимаки (Япония ). Това е най-голямото постижение до момента, което постига Спортен карате клуб „Киокушинхай“ – Левски, който участва с четирима състезатели в две възрастови групи, информира Сенсей Милен Петров.

Петър Петров при старша възраст отпадна на 4-финали от Рю Терасаки (Япония ), заемайки 5-то място. Светослав Стилиянов при деца също отпадна на четвъртфиналите от Юки Сакаий (Малайзия ), също заемайки 5-тата позиция. Паскал Паскалев при старша възраст отпада на осмина финала от Йордан Николов (България ).

Снимка: Личен архив

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...